Inspiracje

Animator – najlepszy bawiator dla Twojego dziecka

Słowo animator pochodzi od łacińskiego “animare”, czyli ożywiać, pobudzać, dawać życie. Zatem osoba zajmująca się animacją to ktoś, kto wzbudza zainteresowanie jakimiś rzeczami i zajęciami, zachęca i inspiruje. Istnieje wiele rodzajów animatorów – od sportowych, poprzez turystycznych i wycieczkowych, aż do weselnych. Animatorem szczególnego rodzaju jest osoba, która zajmuje się animacją zabaw dla dzieci – zwłaszcza tych najmłodszych. Dzieci to specyficzny rodzaj odbiorców – spontaniczni, ruchliwi, ciekawi świata, szybko ulegający nudzie, wrażliwi. Zorganizowanie czasu wolnego dla maluchów nie jest rzeczą prostą – wymaga nie tylko wiedzy teoretycznej, ale także przygotowania praktycznego, odpowiedniego nastawienia i przede wszystkim zamiłowania do zabaw z dziećmi. Gry, zabawy i warsztaty dla przedszkolaków to nie lada wyzwanie.animator

Animator zabaw dla dzieci to osoba, która organizuje maluchom czas przeznaczony na zabawę. Dobry animator z Łodzi nie tylko pilnuje dzieci podczas psot i figli, ale przede wszystkim zachęca je do wspólnej zabawy oraz wypełnia ich czas atrakcjami pełnymi radości i uśmiechu. Kompetentny animator to najlepszy towarzysz dzieci – nie tylko ma głowę pełną ciekawych i kreatywnych zabaw, ale także doskonale wie, jak zachęcić maluchy do wspólnego uczestnictwa w zabawie. Osoba zajmująca się animacją czasu wolnego dla dzieci zapewni pociechom nie tylko zabawy ruchowe (które pozwolą pozbyć się nadmiernej energii), ale także takie, które umożliwią wszechstronny rozwój i stymulację różnorodnych umiejętności oraz pobudzą zdolność do współpracy i pomocy innym. Każdy maluch na zajęciach tego typu nie tylko pobiega i poskacze, ale także porysuje, porozmawia i nauczy się relacji międzyludzkich panujących w grupie rówieśników.

Animator zabaw dla dzieci powinien charakteryzować się pewnymi cechami – profesjonalizmem, wszechstronnością, entuzjazmem, optymizmem, kreatywnością i naturalnością. Oprócz tego powinien mieć w sobie coś z dziecka – spontaniczną radość, uśmiech i umiejętność cieszenia się z małych rzeczy. Tylko taka osoba w pełni poradzi sobie z grupą nieprzewidywalnych maluchów.

Comments

comments

You Might Also Like