Porady

Fotografia wnętrz – Hobby dla kobiet w domu

Fotografia wnętrz wydaje się bardzo prostym i nie wymagającym zadaniem. Jest wręcz przeciwnie. Doświadczenie i umiejętności techniczne graja tutaj pierwszą rolę. Czy kobieta w domu może zając się fotografią wnętrz na wysokim poziomie.

fotografia

Fotografia jak wiele innych pasji wymaga poświęcenia, zaangażowania i wiedzy technicznej. Bez podstawowych umiejętności nie jesteśmy w stanie nic dobrego tworzyć. Kobieta w domu, która pochłonięta jest obowiązkami związanymi z wychowywaniem dzieci i nie tylko także może odnaleźć “siebie” w tej kwestii i w wolnej od obowiązków chwili zająć się robieniem zdjęć.

Profesjonalna fotografia wnętrz

Profesjonalizm i amatorskie zdjęcia to dwa różne światy. Decydując się na ten pierwszy wariant, nie ma mowy o wychowywaniu dzieci i poświęcaniu się obowiązkom domowym. Najlepsze ujęcia wnętrz może wykonać jedynie dobry fotograf, który całą swoją uwagę i wolny czas poświęca rozwijaniu się. Realizacja profesjonalnej fotografii wnętrz cechuje się specjalistyczną wiedzą, solidnym sprzętem oraz odpowiednimi umiejętnościami technicznymi, które posiada jedynie wykształcony i dobry specjalista. Chęć posiadania takiej wiedzy wymaga poświęcenia, determinacji i zaangażowania. Niestety kobiety w domu nie mogą sobie pozwolić na pełną pasję do tego typu zajęć. Ale…

Amatorskie zdjęcia wnętrz też bawią i dają satysfakcję

Pomijając kwestię profesjonalizmu, każdy może zostać fotografem wnętrz. Kobieta, która spędza czas na wychowaniu dzieci, utrzymywaniu porządku w domu i jego okolicy oraz stara się by wszystko było tak jak ma być znajdzie chwilę dla siebie. Zajęcie się fotografią może dać wiele zabawy i frajdy. Braki techniczne zawsze można uzupełnić ciekawymi pomysłami oraz aranżacją. Kobieta zawsze ma wiele pomysłów, a każdy z nich może być atrakcyjny.

 

Jak zrobić zdjęcia

Kobietom, które planują poświęcić swój wolny czas na rozwijanie nowej pasji związanej z wykonywaniem dobrych zdjęć wnętrz, na samym początku zaleca się prześledzenie różnych blogów fotograficznych. To właśnie tam dostępnych jest wiele przydatnych informacji, które pozwolą poznać temat od podstaw i uniknąć podstawowych błędów wykonując zdjęcia wnętrz. Książka o fotografii również może być bardzo dobrym pomysłem i pomóc Ci w trakcie stawiania pierwszych kroków. My ze swojej strony podpowiadamy o czym musisz pamiętać, oto 5 podstawowych zasad:

 1. Przede wszystkim swobodnie i naturalnie…
  Jeżeli chcesz wykonać dobre zdjęcia nie możesz być spięta i zdenerwowana to główna zasada, której zawsze będziesz musiała przestrzegać. Podobnie jest w przypadku miejsca, które chcesz fotografować, musi ono wyglądać naturalnie, bez niepotrzebnych i przesadnych dodatków, które wywoływać będą wrażenie przesytu. Przedmioty powinny być odpowiednio zsynchronizowane z otoczeniem i odpowiednio do siebie pasować. Zimną atmosferę na zdjęciu mogą ożywić zapalone świece lub otwarta książka – tak zastosowane dodatki, podświadomie wywołują w odbiorcy zainteresowanie i robią wrażenie jak by ktoś właśnie odszedł od stołu.  Ważny jest również odpowiedni aparat do fotografowania wnętrz, tylko dobrym posługując się dobrym sprzętem osiągniesz zadowalające efekty.
 2. Spójność detali
  Co nieco wspomnieliśmy już wcześniej. Odpowiednie zestawienie detali ma ogromnie znaczenie w przypadku odpowiednio wykonanych fotografii wnętrz. W całości może chodzić o ten sam kolor, materiał z którego zostały wykonane lub motyw. Każda kobieta w domu z całą pewnością wie o co chodzi, potrzebne jest wyczucie i zmysł aranżacyjny przestrzeni.
 3. Światło dzienne
  Jednym ze złotych środków jest światło dzienne. Dobre naturalne światło może naprawdę zdziałać cuda. Robiąc zdjęcia wnętrz  skup się na padającym świetle, właściwym kącie i staraj się nie trząść rękami, w razie potrzeby możesz użyć statywu.
 4. Skup się na konkretnym szczególe
  Podczas wykonywania fotografii wnętrz możesz skupić się na jednym szczególe. Odpowiednio wybrany detal, umieszczony na pierwszym planie zaskakuje i przyciąga uwagę odbiorcy.

Zdjęcia wnętrz mogą być wykorzystane na wiele sposobów. Na potrzeby własnego bloga o prowadzeniu domu, po to aby pokazać jak można ciekawie urządzić wnętrze czy po prostu z pasji i zamiłowania do fotografii. Każdy powód jest dobry by rozpocząć swoją przygodę z fotografią.

Comments

comments

You Might Also Like