Inspiracje

Jak się pozbyć starych mebli?

Realizując remont wnętrza domu lub wykonując przeprowadzki z jednego miejsca do drugiego, jesteśmy zmuszeni częściowo lub w całości wymienić meble na nowe. Nowa aranżacja i pomysły z reguły odbiegają od obecnego wystroju. Co można zrobić ze starymi meblami? Czy koniecznie musimy się ich pozbyć? Poznaj odpowiedzi na pytania, które nie zawsze są proste.

Meble są odzwierciedleniem naszego stylu życia, uosobienia. Bardzo często człowiek jest do nich przywiązany, a zmieniając miejsce zamieszkania, zabiera je ze sobą. Przeprowadzki nie zawsze przebiegają tak, jakbyśmy chcieli. Podczas rozkręcania, przenoszenia i przewożenia często dochodzi do uszkodzenia mebli. Stare meble tworzą klimat, mogą być pamiątką rodzinną, prezentem. Gdy zdecydujemy się na ich pozostawienie, w przypadku przeprowadzki warto skorzystać z usług specjalistycznych firm oferujących transport. W ten sposób mamy pewność, że wszystkie elementy mebli zostaną w nienaruszonym stanie przewiezione we wskazane miejsce. Specjalistyczna firma z Warszawy z konkretną ofertą taką jak na stronie http://www.centrumprzeprowadzki.pl/oferta/wywoz-utylizacja-mebli.html dysponuje umiejętnościami, parkiem maszyn, samochodów do transportu. Dodatkowo oferuje zabezpieczenie mebli kartonami, folią stretch – wszystko po to, aby przewóz mebli przebiegał bez zarzutów.

Specjalistyczna firma transportowa zapewniająca bezpieczny przewóz starych mebli to najlepsza opcja w przypadku, gdy decydujemy się na ich pozostawienie. Co, gdy nie chcemy ich już mieć?

Utylizacja

Wariantów jest kilka a pierwszym i najłatwiejszym sposobem jest oddanie mebli do utylizacji. Firmy oferujące przeprowadzki w swej ofercie bardzo często posiadają taką opcję. Tym sposobem zapewniamy sobie przewóz mebli wraz z opróżnianiem mieszkania czy domu oraz ich utylizację. Poznajmy inne opcje, które są warte uwagi.

Oddać lub sprzedać

Kolejnym sposobem jest darmowe oddanie mebli potrzebującym lub w miejscach, gdzie takie zbiórki są przeprowadzane. Jeśli jest to możliwe, to warto sprzedać meble. Nie zawsze posiadają one dużą wartość, więc zyski mogą być niewielkie. Dzięki ogłoszeniom w internecie możemy szybko znaleźć nowego właściciela. Zazwyczaj studenci potrzebują fotel, kanapę w stanie do użytku i bardzo często stają się nabywcami. Może się zdarzyć, że kolekcjonerzy są gotowi zakupić niektóre elementy. W przypadku, gdy meble są w dobrym stanie, można oddać je do komisu.

Osoby, które nie liczą na zysk ze starych mebli, powinny po prostu oddać je znajomym lub potrzebującym. W ten sposób pozbędziemy się naszego problemu, a przy okazji sprawimy radość nabywcy.

Dla kobiety w domu – upcykling
Upcykling to sposób, który zmieni wizerunek mebli, ale wymaga pracy i zaangażowania. Polega to na renowacji mebli. Uzupełnienie ubytków w tapicerce, odnowienie drewnianych elementów przywróci dawny blask i nowy wygląd. Można te prace zlecić tapicerom, stolarzom. Równie dobrze podczas długiego pobytu w domu możemy samodzielnie je wykonać. Wystarczy pomysł, chęci, zaangażowanie. Powstaną nowe, a zarazem unikalne meble, których nie spotkamy w innych miejscach.

Ciekawym sposobem na odnowienie szafek, regałów, komód jest metoda decoupage’u. Polega ona na zmatowieniu powierzchni oraz przyklejeniu dekoracyjnych serwetek – wszystko do wykonania w domu. Powstaje efekt starego mebla.

Innym pomysłem na nadanie meblom świeżego wyglądu jest tzw. metoda patchworku. Jest to obicie mebla tapicerowanego kolejnymi warstwami – kawałkami materiału o podobnym wzorze i kolorystyce. Ciekawy sposób, który w zależności od naszej fantazji daje różne efekty.

Jak widać stare meble to nie zawsze problem. Podczas przeprowadzki warto zwrócić się z pomocą do profesjonalnych firm transportowych. Jeśli nie chcemy mieć do czynienia z nimi – warto pomyśleć o darmowym oddaniu potrzebującym. Dla bardziej ambitnych kobiet w domu i nie tylko dobrym sposobem jest upcykling, który ma nieograniczone możliwości twórcze.

Comments

comments

You Might Also Like