Porady

Maskotka jest bardzo ważna dla rozwoju Twojego dziecka

Maskotka ma szczególne znacznie dla najmłodszych. Wielu z nas jako dzieci posiadało pluszowego, cichego przyjaciela. Towarzysza przygód, który nigdy nie zostawał w domu sam, bo musiał być wszędzie od mszy w kościele po wyjazd na drugi koniec kraju.
Po latach z rozrzewnieniem wspominamy swoje wypłowiałe od prania zabawki.

teddy-1444648_1920

Po co dziecku pluszowe maskotki? Są pierwszymi prawdziwymi kumplami naszej pociechy. Ważne, by nie narzucać, którymi zabawkami powinna się bawić, ale pozwolić zdecydować.
Zdarza się, że rodzic czuje smutek z powodu wyboru dziecka. Kupuje przytulanki z najwyższych półek cenowych, a malec bez względu na to decyduje się na starą i tanią wersje misia.

Maskotki dla dzieci stanowią zastępstwo mamy. Pomagają się rozwijać i zrozumieć wiele spraw, z którymi na co dzień mają do czynienia. Ulubiony miś jako pierwszy pozna, czym jest szczepienie ochronne i jak wiązać buciki. Będzie jadł, malował się i spał razem z dzieckiem.

Jednym z trudnych momentów w życiu maluszka jest chwila zgubienia się ukochanej maskotki. Tym bardziej traumatyczna, gdy emocjonalnie wiążą się z zabawką. Innym ciężkim przeżyciem jest moment prania i suszenia przyjaciela, ponieważ także wiąże się z rozstaniem. Dobrym rozwiązaniem jest zabieranie go do kąpieli razem z maluszkiem, oszczędzając dziecku zbędnego stresu.

Wybierając maskotkę dla dziecka kupmy tą, która pochodzi ze sprawdzonego źródła, aby mieć pewność, że pluszak jest bezpieczny dla malucha. Warto więc sprawdzić ofertę producenta maskotek Beppe.

 

Comments

comments

You Might Also Like