Porady

Jak zorganizować przeprowadzkę?

przeprowadzka

Zmiana miejsca zamieszkania zazwyczaj wiąże się z dużym zamieszaniem w życiu. Podstawą udanej przeprowadzki jest przede wszystkim jej dobra organizacja. Dzięki niej zdenerwowanie związane ze zmianą miejsca jest znacznie mniejsze. Poza tym w czasie przeprowadzki pojawia się wiele pytań dotyczących tego jak zacząć pakowanie i w jaki sposób układać  przedmioty, aby nic nie uległo zniszczeniu.  Nic dziwnego w tym, że pojawia się stres tym bardziej, gdy przeprowadzamy się do nowego miejsca. 

Przeprowadzka do nowego mieszkania

Jeśli planujesz w najbliższym czasie przeprowadzkę, to z pewnością zastanawiasz się jak w ogóle do tego podejść. Aby wszystko poszło sprawnie, warto najpierw zwrócić uwagę na zawartość szaf, czy aby na pewno wszystko jest nam potrzebne w nowym mieszkaniu. Następnie należy zastanowić się nad sposobem pakowania rzeczy, które chcemy przewieźć do nowego miejsca. 

Od czego zacząć przeprowadzkę?

Zazwyczaj nie przeprowadzamy się z dnia na dzień, dlatego warto wcześniej opróżnić zapasy żywieniowe z lodówki i szafek. Byłby to po prostu zbędny bagaż, którego łatwo możemy się pozbyć, aby nie zawracać sobie nim głowy.

Kartony przeprowadzkowe są idealnym rozwiązaniem na spakowanie wszystkich naszych rzeczy. Dlatego właśnie w pierwszej kolejności powinniśmy zorganizować dużą ilość pudełek, aby oddzielnie zapakować do nich produkty z salonu, kuchni, łazienki itp. Dobrze również zaopatrzyć się w worki próżniowe na pościel, dzięki którym kołdry oraz poduszki nie zajmą dużo miejsca. Co więcej, zastosowanie folii bąbelkowej pomoże oddzielić od siebie porcelanę, szkło i inne delikatne przedmioty, aby nie doprowadzić do żadnego uszkodzenia.

rozpakowywanie pudełek, przeprowadzka

Przed spakowaniem ubrań jak i innych przedmiotów sprawdźmy, czy na pewno wszystko nadaje się do użytku. Zróbmy to w celu ewentualnego zmniejszenia bagażu, aby niepotrzebnie nie przewozić „śmieci”, które w nowym mieszkaniu i tak wyrzucimy. W ten sposób zaoszczędzamy miejsce dla niezbędnych przedmiotów, na które z pewnością znajdzie się miejsce. Warto sporządzić plan, którym będziemy się kierować, spełniając po kolei każdy z punktów. 

Po generalnej segregacji rzeczy i zrobieniu planu możemy śmiało zacząć się pakować.

Jak przystąpić do pakowania?

Najlepiej zacząć od segregacji rzeczy według przeznaczenia, w ten sposób z łatwością odnajdziemy się przy rozpakowywaniu.

Do jednego kartonu możemy włożyć różnego rodzaju kosmetyki, w innych zaś wszelkie drobiazgi, ubrania, buty itp. Jeśli chodzi o książki, to warto rozdzielić je do kilku kartonów (umieścić nawet z innymi lżejszymi rzeczami), gdyż pudło z dużą ilością książek jest zwyczajnie za ciężkie i źle będzie je przenosić.

Delikatne rzeczy należy owinąć w część ubrań lub coś równie miękkiego, aby zapobiec uszkodzeniu. Najpotrzebniejsze produkty  warto schować do bagaż podręczny, aby w nowym domu nie szukać ich po kartonach, tylko mieć je pod ręką.

pudełka z rzeczami, przeprowadzka

Bardzo przydatne podczas przeprowadzki jest podpisanie wszystkich kartonów. W ten sposób możemy łatwo odnaleźć większość rzeczy podczas rozpakowywania w krótkim czasie. Dobrze jest nawet na pudełku wypisać, co dokładnie tam schowaliśmy. Wtedy stres związany z przeprowadzką może być znacznie mniejszy, gdyż doskonale wiemy gdzie, co mamy i nie musimy za każdym razem przeszukiwać każdego z kartonu, aby coś odnaleźć.

Najpotrzebniejsze rzeczy 

Gdy szykujemy się do przeprowadzki, warto pamiętać o bagażu podręcznym. Szczególnie chodzi o przedmioty takie jak ładowarka do telefonu, kubek, sztućce, papier toaletowy itp. ponieważ to właśnie takie rzeczy przydadzą nam się pierwszego dnia najbardziej. Dobrze jest spisać sobie najważniejsze z nich, żeby o niczym nie zapomnieć. Nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę, gdyż możemy łatwo je pominąć, a szkoda w nowym już mieszkaniu przeszukiwać każdy pudło, aby znaleźć podstawowe rzeczy. Co więcej, przeszukując kartony w celu znalezienia czegoś, pojawia się nie tylko bałagan, ale również stres, zdenerwowanie i myśl, że jednak gdzieś zgubiliśmy ten przedmiot.

pakowanie pudełek

Co z meblami?

Dużo łatwiej jest wyprowadzić się z mieszkania, w którym meble nie są naszą własnością, ponieważ nie musimy martwić się o ich przewóz. Trochę trudniej w przypadku, gdy całe umeblowanie jest naszą własnością i chcemy je zabrać ze sobą — wtedy trzeba pomyśleć również o zorganizowaniu transportu rzeczy lub spróbować przewieźć je na własną rękę, o ile to możliwe. 

Jednak, gdy chcemy podejść profesjonalnie do tego zadania, warto skorzystać z transportu oferowanego przez firmę przeprowadzkową, która zawiezie wszystkie nasze rzeczy pod nowy adres.

Nie mając dużego samochodu, w którym pomieścimy wszystkie meble, konieczne jest ich rozkręcanie. Właśnie dlatego, aby zaoszczędzić czas, warto skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej. Wynajmując taką firmę, koszt przeprowadzki będzie nieco wyższy, ale za to nie musimy martwić się o to, w jaki sposób zorganizować przewóz swoich rzeczy.

firma przeprowadzkowa

Przy realizowaniu przeprowadzki pracownicy firmy zajmują się nie tylko transportem dużej ilości rzeczy, ale również ich załadunkiem i rozładunkiem (za dodatkową opłatą, która ustala jest wcześniej). Spisują oni wtedy ilość kartonów, aby żaden z nich nie uległ zagubieniu podczas przewozu. Pudełka, w których znajdują się delikatne przedmioty, takie jak porcelana, szkło itp. warto w jakiś sposób oznaczyć, aby podczas wnoszenia, czy transportu nie uszkodzić zawartości.

Czas na rozpakowywanie 

Rozpakowanie wszystkich pudeł wcale nie musi pójść z górki, ponieważ niekoniecznie zrobimy to jednego dnia. Wszystko dlatego, że trzeba od razu znaleźć odpowiednie miejsce na dane przedmioty, aby nie zagracić całego mieszkania. Dzięki wyrzuceniu zbędnych śmieci w trakcie pakowania, nie musimy martwić się tym po przeprowadzce. 

rozpakowywanie pudełek

Podsumowanie

Organizując przeprowadzkę, warto mieć wszystko dużo wcześniej zaplanowane. Brak współpracy z firmą powoduje, że transport ląduje na naszej głowie, co liczy się z ogromnym stresem i brakiem organizacji.

Kierując się tymi wszystkimi wskazówkami, jesteśmy w stanie w stu procentach cieszyć się z przeprowadzki, która dzięki dobrej organizacji przebiegnie bez żadnych problemów.

Comments

comments

You Might Also Like