Porady

Kiedy facet wysyła nam sprzeczne sygnały

mężczyzna i kobieta

Bardzo często zdarza się tak, że mężczyzna pisze miłosne wiadomości do kobiety, proponuje spotkania, wyraźnie daje do zrozumienia, iż chciałby rozwinąć relację. Jednak nagle przestaje się odzywać, a my czujemy się oszukane i zawiedzione. Gdy przestajemy o nim myśleć i staramy się „wyleczyć” z nieszczęśliwego zauroczenia, facet nagle przypomina sobie o naszym istnieniu. Oznacza to, że wysyła sprzeczne sygnały i tak naprawdę trudno określić, czego oczekuje. Bywa również, że jest to oznaką zwrócenia na siebie uwagi lub chce, abyś to Ty odezwała się pierwsza. Jednak w rzeczywistości powodów takich zachowań może być znacznie więcej.

Jest już zajęty i szuka atrakcji

Gdy facet daje Ci raz zimne, raz gorące oznaki, to prawdopodobnie nie jesteś jedyną dziewczyną, z którą flirtuje. Mężczyźni przeważnie szukają towarzystwa innej kobiety, będąc już w związku, głównie z dwóch powodów. Pierwszy z nich zakłada, że znudziła się mu relacja ze swoją obecną partnerką i chce rozerwać się przy boku innej. W takiej sytuacji płeć męska najczęściej liczy na namiętny romans, który skończy się szybciej, niż się zaczął. Pamiętaj jedno – druga opcja zawsze pozostaje jedynie planem awaryjnym.

Tkwi w toksycznym związku

Zdarza się również tak, że facet jest nieszczęśliwy w relacji ze swoją kobietą i szuka pomocy w Twoich ramionach, ponieważ jesteś dla niego kimś ważnym. Takie sytuacje naprawdę się zdarzają i jest to bardzo trudne, zwłaszcza, gdy mężczyzna jest ograniczany, nie może spotykać się ze znajomymi. Wtedy wydaje mu się, że jego partnerka jest jedyną bliską mu osobą, mimo tego, że taki związek bardzo go męczy i niszczy psychicznie.

Jest casanovą

Bywa też, że facet flirtuje z kilkoma dziewczynami naraz, ponieważ podoba mu się wiele kobiet. Tacy mężczyźni zazwyczaj dążą jedynie do kontaktów seksualnych z jak największą liczbą partnerek. Umawianie się z łamaczem damskich serc nie daje gwarancji stworzenia solidnego związku.

Nie jest gotowy na miłość

Jeżeli wysyła Ci sprzeczne sygnały to znaczy, że na razie tylko Cię lubi i nie jest gotowy na prawdziwą relację damsko-męską. Możesz mu się podobać, a rozmowy z Tobą będą dla niego czymś wyjątkowym, jednak jeśli mężczyzna nie jest zdecydowany – nie warto wywierać na nim presji. Z jednej strony facet może się bać wejść w poważny związek, z drugiej nie wie co robić, ponieważ bardzo go do Ciebie ciągnie. W takiej sytuacji należy dać mu trochę swobody i pokazać, że nie jesteś nachalna i potrafisz czekać. Dzięki temu wybranek szybciej dojrzeje do podjęcia decyzji. Uważaj tylko, aby nie zajęło mu to wieki.

Boi się odrzucenia

Istnieje również opcja, że mężczyzna jest bardzo zaangażowany w stworzenie z Tobą związku, jednak ma niską samoocenę i obawia się, że nie będziesz nim zainteresowana. Takie osoby mają problem z zainicjowaniem spotkania, nie będą w stanie także napisać lub zadzwonić jako pierwsi. Na wstępie zakładają, że zostaną olani i odrzuceni. W związku z tym sama możesz spróbować zorganizować spotkanie. Jednak jeśli on cały czas będzie twierdził, że się narzuca, to problem nie tkwi w jego nieśmiałości, lecz w tym, że nie jest Tobą dostatecznie zainteresowany.

Posiada problemy emocjonalne

Możliwe jest, że facet wysyła sprzeczne sygnały, ponieważ posiada niemiłe wspomnienia np. nieudany związek z ex. Obawia się intymności i zaangażowania, co może wynikać z braku odpowiednich wzorców w rodzinie. Dlatego odsuwa się wtedy, gdy wasza relacja nabiera tempa. W takiej sytuacji mężczyzna powinien zacząć pracować nad sobą, a nawet skorzystać z pomocy specjalisty.

Nie chce, abyś czuła się z nim źle

Niektórzy mężczyźni uważają, że nie nadają się do stworzenia związku, ponieważ nie są odpowiednimi kandydatami na męża. Facet nie chce Cię po prostu skrzywdzić, mimo tego, że bardzo go pociągasz. Hamuje go fakt, że się nie nadaje, bo jest świadomy tego, że posiada wiele wad. Warto uszanować taką decyzję, aby w przyszłości nie zacząć żałować.

Pragną atencji

Trzeba przyznać, że faceci są łasi na pochlebstwa i uwielbiają komplementy. Mężczyzna lubi, gdy dziewczyna okazuje mu swoje zainteresowanie i pokazuje, że się jej podoba. To bardzo podwyższa jego ego i buduje pewność siebie. Aby się podbudować, specjalnie wprowadza dystans, aby później dostać jeszcze więcej przychylności z Twojej strony. Dzieje się tak, ponieważ dziewczyny zamiast odrzucić facetów, którzy je ignorują, tęsknią i czekają, aż pierwszy się odezwie. Gdy to następuje, lgną do nich niczym ćmy do ognia.

Sam nie wie, czego tak naprawdę chce

Większość osób sądzi, że to kobiety są niezdecydowane – nic bardziej mylnego. Niestety okazuje się, że mężczyźni również nie potrafią określić swoich intencji. Bardzo często skaczą z kwiatka na kwiatek i podrywają wiele dziewczyn w tym samym momencie. Nie są w stanie również wybrać, która z adorowanych kobiet to ta jedyna. Zazwyczaj jest tak, że żadna według nich nie jest idealną kandydatką na żonę, ponieważ zwyczajnie nie chcą się ustatkować. Mieszane sygnały wysyłane są jedynie po to, aby zapewnić sobie rozrywkę i wzbudzić podziw wśród kolegów.

Nie jest komunikatywny

Wielu mężczyzn bardzo cierpi z powodu braku umiejętności komunikatywnych. Zazwyczaj trudno im jest się odtworzyć, zwierzyć i podjąć jakiekolwiek kroki w kierunku zbudowania solidnej relacji. Faceci, którzy nie są bezpośredni zwykle nie mówią otwarcie o swoich uczuciach, ponieważ bardzo się wstydzą. Ten typ człowieka mimo tego, że darzy Cię uczuciem, nie będzie w stanie się do tego przyznać. W związku z tym warto zainicjować poważną rozmowę i zapytać wprost „kim dla siebie jesteśmy?”.

Traktuje Cię tylko jako Koleżankę

Faceci często flirtują ze swoimi przyjaciółkami, aby „potrenować”. Zdarza się, że jednego wieczoru rozmawiacie ze sobą godzinami, jest między wami pewna chemia, czujesz się z nim dobrze, zaś następnego dnia widzisz go z inną równie szczęśliwego, jak w trakcie spotkania z Tobą. Wtedy to Ty zastanawiasz się, czy przypadkiem nie powiedziałaś czegoś głupiego i po prostu mężczyzna stracił zainteresowanie, lub się obraził. Kobiety z reguły bardzo dużo sobie wyobrażają i wmawiają, podczas gdy facet zajęty jest bajerowaniem drugiej. W takim przypadku warto odejść i nie tracić czasu na złudne nadzieje.

Nie chce przyśpieszać

Zdarza się, że mężczyzna chce uniknąć błędów z przeszłości i woli, aby wasz związek rozkwitł w sposób naturalny. Może zdarzyć się tak, że chęć stopniowego budowania więzi jest dla niego priorytetem, ponieważ już kiedyś popełnił błąd i za szybko wszedł w nieudaną relację. Bywa również tak, że sprawy między wami się nie rozwijają ze względu na podejście obu stron. Zwykle kontakty damsko-męskie stoją w miejscu, gdy brakuje między partnerami komunikacji. Warto porozmawiać o wspólnych planach na przyszłość, dialog w związku jest bowiem najważniejszy.

relacja damsko-męska

Podsumowanie

Mężczyźni wysyłają kobietą sprzeczne sygnały zazwyczaj dlatego, że tak naprawdę sami nie są w stanie określić swoich intencji. Zdarza się, że boją się odrzucenia i wolą się odsunąć. Powodów tego rodzaju zachowania wśród facetów jest wiele. Nie zawsze jesteśmy w stanie od razu wywnioskować, czym jest to spowodowane. Mimo wszystko należy zwracać uwagę na takie sytuacje i w razie nieprzyjemnych sytuacji – po prostu odpuścić.

Comments

comments

You Might Also Like