Lifestyle

Bajki pisane przez mamy

Pisanie bajek

Tajemnicza kraina baśni, przepięknych księżniczek czy odważnych rycerzy – wszystkie elementy mogą posłużyć do tworzenia unikalnych bajek. Samodzielne tworzenie bajek jest cudownym, a przede wszystkim unikalnym prezentem dla Twojego dziecka, niezależnie od jego wieku.

Bajki są doskonałym sposobem na naukę wartości moralnych, zasad zachowań oraz przekazywania historii rodzinnych. Wystarczy pojedyncze wspomnienie, które możemy pięknie zobrazować słowami min. związane z oczekiwaniem na przyjście dziecka na świat, wspomnienia z dnia Twojego ślubu, czy nawet Twojego dzieciństwa. Bajki to nie tylko rzeczy odrealnione, lecz to przede wszystkim nasze codzienne życie i sytuacje, ze szczęśliwym zakończeniem.

Pisanie bajek w domu przez kobietę, to nie tylko ciekawy i efektywny sposób na spędzenie wolnego czasu. Pisanie doskonale pobudza wyobraźnię oraz kreatywność, a przede wszystkim umożliwia oderwanie się od otaczającej rzeczywistości. Stworzone bajki przez matkę dla dziecka, mogą wpisać się do rodzinnej historii, wystarczy tylko utworzyć „Księgę bajek” i przekazywać ją z pokolenia na pokolenie.

Każda młoda mama myśli o swoich dzieciach. Indywidualnie tworzone bajki dla nich to najlepszy pomysł na rozwój dziecka a także na to aby w domu robić coś innego. Pisanie bajek może stać się sposobem na życie – każda kobieta w domu powinna wykorzystać takie umiejętności.

Comments

comments

You Might Also Like