Porady

Co zrobić, gdy facet nie chce związku?

zakochani

Zdrowy związek to taki, w którym dwie osoby darzą się zaufaniem i szacunkiem, a także czują się w nim w pełni spełnieni. Z pewnością niejedna kobieta minimum raz w swoim życiu spotykała się z mężczyzną, który nie chciał wiązać się na stałe. Jest to niewątpliwie bardzo przykre doświadczenie, zwłaszcza gdy on jest naprawdę wspaniałym człowiekiem, jednak nie jest w stanie dokładnie określić tego, co jest między nim a kobietą. W takich sytuacjach zazwyczaj panie zastanawiają się, czym to jest spowodowane i jak na to zaradzić. Dlaczego facet nie chce związku?

Brak zainteresowania ze strony mężczyzny

Nie ulega wątpliwości, że człowiek został ukształtowany w taki sposób, aby tworzyć z drugą osobą parę. Niemniej jednak niektórzy rezygnują ze stałych związków, ponieważ mają ku temu powody lub po prostu nie chcą być do niczego zobowiązani. Istnieją również tacy ludzie, którzy mimo licznych prób nie są w stanie nawiązać głębszej relacji.

Bolesne doświadczenia, nieporadność, a także lęk przed odrzuceniem sprawiają, że faceci nie chcą się wiązać. Niektórzy mężczyźni uważają, że bycie singlem to styl życia. Wolny samiec alfa wydaje się niezależny, samowystarczalny i nieziemsko męski. Emocje i czułości zazwyczaj kojarzą się każdemu z nieporadnością i wrażliwością, co nie dla każdego wydaje się  pozytywnymi cechami.

Czasami lęk przed nawiązaniem relacji z kobietą jest tak wysoki, że mężczyzna wypiera potrzebę bliskości. Tacy panowie zwykle chcą być dla kogoś ważni, pragną być kochani, jednakże poważny związek jest czymś, czego się bardzo boją.

Facet mówi, że potrzebuje czasu

Zdarza się, że mężczyzna ze zranionym sercem, załamany po poprzednim rozstaniu wciąż boryka się z niedokończonymi sprawami, które stale do niego wracają. Facet nigdy nie będzie gotowy na nowy związek, jeśli mentalnie tkwi jeszcze w poprzednim. Taka ewentualność z pewnością niekorzystnie wpłynie na relację damsko-męską, ponieważ mężczyzna nie poświęca się w pełni i nie chce się ponownie zaangażować. W takiej sytuacji kobieta musi być cierpliwa i powinna dać mu czas, aby raz na zawsze rozprawił się z przeszłością i mógł bez obaw wejść w zdrowy związek.

Mężczyzna boi się, bo został poprzednio źle potraktowany

Masa facetów obawia się zaangażowania w kolejną relację, ponieważ przykre doświadczenia z poprzednimi kobietami doprowadziły do tego, iż nie są w stanie zaufać żadnej potencjalnej partnerce. Wpływa to bardzo negatywnie na nowe znajomości, które z reguły kończą się fiaskiem, bo panowie wprawdzie chcą się spotykać, jednak dla własnego dobra wolą pozostać singlami. Dystans i ostrożność sprawiają, że człowiek czuje lęk i nie ma zamiaru się z nikim wiązać, aby nie zostać ponownie zranionym.

Ma inne priorytety w życiu

Nie ulega wątpliwości, że tradycyjny związek wymaga wielu wyrzeczeń. Wielu mężczyzn stawia przede wszystkim na samorozwój i swoje dobro, co niekoniecznie może idealnie komponować się ze stałą relacją damsko-męską. Warto pamiętać, że nie wszyscy na szczycie hierarchii potrzeb mają znalezienie drugiej połówki i tworzenie z nią rodzinnego ogniska.

Facet coś ukrywa

Zdarza się, że mężczyzna sam wyznacza zasady kontaktów i spotkań z kobietą, odzywa się jedynie późnym wieczorem, a w ciągu dnia nie odpisuje na wiadomości. Powody takich zachowań mogą być różne, niekoniecznie skryty facet może być żonaty. Jeśli on nie chce słyszeć o poważnym związku, oznacza to, że coś poważnego stoi na przeszkodzie. Wiadomo, że zdrowia relacja musi być oparta przede wszystkim o szczerość i zaufanie. Wielu facetów woli skupić się na pracy lub rozrywkach, a kobietę traktować jako pewnego rodzaju odskocznię od codziennych obowiązków.

Skacze z kwiatka na kwiatek

Często kobiety spotykają się z facetami, którzy nie chcą związku, ponieważ uważają, że kolejna zdobycz może okazać się o wiele lepsza. Typowy bajerant zazwyczaj kieruje się w życiu zasadami, wskazującymi na to, że jest narcyzem i jego dobro jest najważniejsze. Zwykle nie angażuje się mocno w relację, aby później nie mieć problemów z ewentualnym rozstaniem. Kobieciarz ma oczy dookoła głowy, często na randkach przygląda się innym kobietom i komplementuje ich wygląd. Z drugiej strony jest bardzo bezpośredni – od razu chce wkroczyć w sferę cielesną. Taki facet traktuje płeć piękną przedmiotowo, jego celem jest zdobycie i porzucenie drugiej osoby.

Mężczyzna jest zdystansowany i zagubiony

Jeśli facet ma niskie poczucie własnej wartości, to zawsze będzie unikał sytuacji, w których będzie musiał się zadeklarować. Skryci i nieśmiali mężczyźni nie potrafią szybko otworzyć się przed nowo poznaną dziewczyną, jednakże z czasem może się to zmienić.

relacja damsko-męska

 

Jak zdobyć faceta, który nie chce związku?

Mężczyzna, który nie chce być w stałym związku i podchodzi do znajomości swobodnie, w większości przypadków nie angażuje się w takim stopniu, jak kobieta. Jednakże warto pamiętać, że ludzie są istotami bardzo skomplikowanymi i nie zawsze wiedzą, czego dokładnie oczekują od drugiej osoby. Niemniej jednak najczęściej to panie biorą sprawy w swoje ręce i za wszelką cenę próbują wmówić facetowi, że związek będzie najlepszą rzeczą, jaka go kiedykolwiek spotkała.

Nie należy stawać na rzęsach i zmuszać mężczyznę do podjęcia kroków w kierunku stworzenia stałej relacji. Warto z nim poważnie porozmawiać i dać mu czas, aby mógł się określić i podjąć słuszną decyzję. Aczkolwiek żadna dziewczyna nie będzie wiecznie czekać, aż jej obiekt westchnień w końcu się zdecyduje – to, czy związek jest wart zaciętej walki i ciągłych starań o względy mężczyzny, zależy tylko i wyłącznie od kobiety. Chcąc przyciągnąć zainteresowanie faceta, można również wzbudzić w nim zazdrość i uświadomić mu, że nie jest jedynym samcem alfa na świecie. Chłopak w takiej sytuacji uświadomi sobie, że ktoś inny może bez problemu skraść serce jego potencjalnej zdobyczy.

Dobrym sposobem na to, aby mężczyzna chciał związku, jest pokazanie mu swoich najlepszych stron. Kobieta, która potrafi zająć się domem, umie gotować i jest dobra w łóżku, z pewnością będzie idealną kandydatką na partnerkę. Warto również na jakiś czas zerwać z nim kontakt i poczekać aż zatęskni. Ten radykalny krok z pewnością da facetowi wiele do myślenia.

Podsumowanie

Nie ulega wątpliwości, że związek wymaga otwarcia się na uczucia drugiej osoby. Często bywa tak, że mężczyźni są niezdecydowani i nie wiedzą dokładnie, czy chcą związać się z daną kobietą. Niektórzy preferują bycie singlem, ponieważ często zmieniają swoje partnerki seksualne lub boją się odrzucenia, zranienia i wyśmiania przez płeć piękną. Kobiety w takiej sytuacji powinny zwracać szczególną uwagę na zachowanie faceta, aby móc w odpowiednim czasie się „ewakuować”.

Comments

comments

You Might Also Like