Inspiracje

Inspirujące biografie kobiet — Siła i determinacja

Książka

Jak określić można siłę kobiet? Zdecydowanie jako determinację i solidarność, które wyrażane są w codziennych sytuacjach, czy zmaganiach. Naturalnym zjawiskiem jest też stawianie sobie celów, a kolejno osiąganie ich poprzez ciężką, oraz konsekwentną pracę. Nie można jednak wszystkich kobiet określić tak samo — są one różne, lecz pewne jest to, że łączy je niezwykła moc, jak i energia do działania. Dosięga je krytyka i wiele przeciwności, lecz pomimo to, nie łamią się i chcą być usłyszane, a także mieć realny wpływ na świat.

Poznaj biografie kilku inspirujących kobiet, które dodadzą Ci siły i determinacji!

Dziennikarka Dorota Wellman pracująca na antenie TVN Style

Zanim przejdziemy do biografii, zatrzymajmy się przy ciekawym programie, który prowadziła dziennikarka Dorota Wellman. Program wówczas nazywał się „Inspirujące kobiety” i był emitowany na antenie TVN Style. Przedstawiane w nim były Polki i ich fascynujące historie. W swoim codziennym życiu kobiety dodawały skrzydeł osobom ze swojego otoczenia. Wspierały ich i podejmowały wiele śmiałych decyzji. Dlatego, wiele z nich może być przykładem dla przyszłych pokoleń.”Inspirujące kobiety” to program, gdzie wraz z Dorotą Wellman zaczerpnąć można inspiracji, aby np. swoim działaniem mieć odwagę zmieniać świat! Znaleźć w nim można przykłady pomocnych, rewolucyjnych wskazówek, które świetnie mogą sprawdzić się, np. pomagają innym.

Program „Inspirujące kobiety” to propozycja, z którą warto się zapoznać.

Ponadto prezenterka TVN Style — Dorota Wellman napisała kilka ciekawych książek, które również warto przeczytać.

Inspirujące kobiety

Inspirujące kobiety i ich biografie

Czas przejść do kilku propozycji ciekawych i inspirujących biografii kobiet. Bohaterki przedstawionych pozycji wywodziły się z różnych środowisk i każda z nich odnosiła swoje sukcesy w innych dziedzinach. Ponadto każda z nich zmagała się z innymi problemami i przeciwnościami losu. Jednak jedną z cech, które je łączy była siła.

Zatem każdej z bohaterek można przypisać miano inspirującej, wyjątkowej i odważnej. Być może przeczytanie, którejś z książek zmotywuje do przekraczania własnych granic i bez względu na przeciwności losu, do osiągania zaplanowanych celów!

Frida Khalo. Biografia — Maria Hesse

Prawdopodobnie każdy choć raz w życiu słyszał o Fridzie Khalo. Wiodła ona kolorowe, pełne namiętności życie. Niestety nie zabrakło w nim także dużej ilości cierpienia, którego doświadczała. Biografia opowiada o kobiecie, która nie bała się żyć na własnych zasadach, jak również nie bała się łamać konwenansów. Historia opowiada również o wypadku, który stał się przełomowym w życiu bohaterki.

Książka ta, jest ilustrowana. Dzięki temu spodoba się laikom, jak i czytelnikom bardziej wymagającym, czy tym, co interesują się np. historią sztuki.

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal — Laura Claridge

Jeżeli inspirujące kobiety — to nie mogło zabraknąć tej pozycji. Tamara Łempicka była utalentowaną polską artystką, jednak niestroniącą od romansów i luksusowego życia. Można więc przypisać jej miano skandalistki.

Biografia, którą napisała Laura Claridge, opowiada o kobiecie sukcesu, którą charakteryzowało to, że nie bała się żyć właśnie tak, jak chciała.

Książki. Biografie kobiet

Panna doktór Sadowska — Wojtek Szot

Biografia ta, dotyczy kobiety, która przez swoje życie nie zostawiła po sobie zapisków. Książka została napisana na podstawie wielu stenogramów z rozpraw sądowych, artykułów, czy relacji różnych osób. Pozycja dotyczy konkretnie bohaterki jednego z największych skandali obyczajowych z okresu międzywojennego w Warszawie. Panna doktór Sadowska była w imperium rosyjskim pierwszą polską lekarką z doktoratem. Była również internistką, feministką i bardzo aktywną działaczką społeczną. Jeszcze większej dozy ciekawości dodaje fakt, że bohaterka była lesbijką, a przez jej orientację seksualną była oskarżana przez brukowce o romanse z pacjentkami.

Co ciekawe, książka ta jest debiutancką jeżeli chodzi o Wojtka Szota. Znany recenzent podjął się w zasadzie niemożliwego, jeżeli chodzi o biografię danej bohaterki. Czy się mu to udało? Najlepiej ocenić samemu po przeczytaniu!

Himalaistki. Opowieść o kobietach, które pokonują każdą górę — Mariusz Sepioło

Książka dotyczy Polek, które przyczyniły się do tworzenia historii światowego himalaizmu. Autor w swojej książce opowiada m.in. o zmaganiach, przez które trzeba było przejść, aby osiągnąć podróżnicze marzenia, jak również o życiu codziennym wszystkich bohaterek. Z książki można się dowiedzieć też, co taka wyprawa znaczyła dla każdej z kobiet.

Jest to idealna propozycja dla tych, którzy odkrywają fakty i są zdecydowani w wyborze życiowych dróg. Zdecydowanie pozycja warta przeczytania!

Malga Kubiak. One Man Show — Malga Kubiak

Autorka jest reżyserką filmów niezależnych, aktorką, performerką, ale przede wszystkim artystką. Książka opowiada o życiu prywatnym autorki — Malgi Kubiak, a szczególnie o okresie życia pomiędzy 1992, a 2002 rokiem. Wówczas w tym czasie doszło do rozwoju jej związku i co za tym idzie szalonej miłości z o połowę młodszym mężczyzną. Książka jest podsumowaniem tego okresu i co więcej, seksualną biografią tej zdecydowanie awangardowej artystki.

Książki. Jabłko

Dlaczego warto poznać niektóre biografie

Przeczytanie proponowanych książek może przełożyć się może na dodanie siły i determinacji — szczególnie kiedy przeżywamy gorszy okres. Bohaterki książek również inspirują swoją postawą, własną pasją i nie tylko — mają także odwagę zmieniać świat.

Podsumowanie

Biografie kobiet, należą do rodzaju książek, które naprawdę warto przeczytać. Pozycją ciekawą jest też program na TVN Style pod tytułem „Inspirujące kobiety”, który prowadziła Pani Dorota Wellman. Jeżeli potrzebujesz nieco motywacji, inspiracji, czy innych bodźców — w ich odnalezieniu pomóc mogą książki o charakterze, jak wspomniane w poradniku!

Comments

comments

You Might Also Like