Porady

Parapety i blaty z kamienia – jak czyścić!

parapety i blaty z kamienia

Kobieta w domu to szereg prac i obowiązków, które ciągle są wykonywane. To opieka nad dziećmi, sprzątanie, dbanie o rodzinę. Jak szybko i domowymi sposobami sobie poradzić z blatami kamiennymi, parapetami czy posadzkami? Poznaj sposoby kobiet w domu.

parapety i blaty z kamienia

Blaty z kamienia, parapety, schody czy posadzki kamienne to elegancki wystrój wnętrz. W kuchni znajduje się najwięcej elementów kamiennych, które wymagają pielęgnacji. Sama kobieta w domu jest przytłoczona ciągłymi obowiązkami. Musi sobie poradzić także z blatami i innymi wyrobami kamiennymi. Blaty kamienne z granitu cechuje wysoka odporność na uszkodzenia, niska chłonność i to, że są one antybakteryjne. Doskonale nadają się do nowoczesnych i tradycyjnych kuchni każdej kobiety, która lubi trochę czasu w niej spędzać. Nowoczesne projekty blatów kamiennych z granitu i innych surowców można zobaczyć oraz zamówić na http://www.marfiks.pl/blaty-kuchenne/

Czego nie robić

Mimo iż blaty z granitu, posadzka czy płytki są odporne na większość działań, warto unikać rzeczy, które mogą przyśpieszyć ich zepsucie. Unikajmy:

  • krojenia bezpośrednio na blacie
  • stawiania gorących garnków bez podkładek, mimo iż blaty kamienne są odporne na temperaturę
  • przesuwania ciężkich przedmiotów
  • i co najważniejsze używania środków czyszczących bazujących na kwasach

Jak i czym czyścić

Blaty z kamienia i granitu czy parapety lub płytki tak jak każda inna rzecz musi być od czasu do czasu czyszczona. Do tego celu najlepiej użyć czystej wody i miękkiej szmatki. Zazwyczaj to wystarcza, a przy tłustych plamach można dodać odrobinę detergentu opartego na bazie alkoholu.

Impregnacja

Blaty z kamienia warto zaimpregnować. Impregnacja co najmniej raz w roku zabezpieczy każdą powierzchnią kamienną przed wchłanianiem innych substancji, nada estetyczny wygląd i pozwoli łatwiej go polerować.

Każda kobieta w domu znajdzie własny sposób na czystość w domu. Kuchnia to miejsca, gdzie zawsze jest dużo pracy. Te łatwe i domowe sposoby nie wymagają zaangażowania dodatkowych osób, a impregnat czy płyn do szyb z łatwością można kupić w większości sklepów. Stosując proste metody, łatwiej osiągniemy cel. Nie zawsze trzeba się natrudzić i eksperymentować, aby nasza kuchnia była czysta. Kobiety wiedzą o tym najlepiej.

 

Comments

comments

You Might Also Like