Lifestyle Porady

Mowa Ciała Mężczyzny – Jak Mężczyzna Reaguje Na Kobietę, Która Mu Się Podoba

kolacja we dwoje

Jeszcze nie tak dawno ciągnięcie za włosy, dokuczanie, przezywanie, czyli tzw. końskie zaloty były sygnałem ze strony chłopców, że jakaś dziewczynka się im spodobała. W dorosłym życiu sprawa okazuje się bardziej skomplikowana. Mężczyźni odchodzą od tego dziecinnego i “prymitywnego” zachowania, a mową swojego ciała, pokazują, że stałyśmy się obiektem ich zainteresowania. Jak je rozpoznać i prawidłowo zinterpretować? Jak zachowuje się zakochany mężczyzna i po czym poznać sygnały wysyłane przez zakochanego mężczyznę?

Mężczyźni z natury są oszczędni w słowach, a zwłaszcza jeśli chodzi o uczucia. Pomocna w odgadnięciu zakamarków męskiego serca może być mowa ciała mężczyzny i sygnały wysyłane przez niego. Na co więc zwrócić uwagę, by odczytać faktyczne i wszystkie sygnały w kierunku swojej osoby, jakie wysyła do nas męska podświadomość? Przedstawiamy kilka pomocnych informacji.

Oczy – klucz do jego duszy i myśli

Mowa ciała mężczyzny zaczyna się od jego oczu, czyli spojrzenia. Zwróć uwagę na ruch gałek ocznych mężczyzny.  Nie odrywają oni wzroku z obiektu swoich westchnień, uparcie za nim podążając. Jeśli więc mężczyzna w licznym towarzystwie, patrzy często lub wyłącznie w Twoją stronę, zwraca uwagę spojrzeniem na Twoje usta, a jego źrenice się rozszerzają, oznacza to, że “wpadłaś mu w oko” lub zwyczajnie jest w Tobie zakochany. Ponadto, towarzyszyć temu będzie tzw. błysk w oku. Myślałaś, że to jedynie symboliczna fraza wykorzystywana w bajkach? Skądże! Gdy na czymś szczególnie się koncentrujemy, kanaliki łzowe automatycznie intensyfikują swoją pracę, czego efektem jest charakterystyczny blask oczu. Jeśli więc rozszyfrowałaś męską symbolikę oczu i spojrzenia, sprawdź, czy pozostała mowa ciała mężczyzny potwierdza, że mu się podobasz.

zakochany mężczyzna

Mimika i wyraz twarzy – delikatne sugestie

Jak wspomnieliśmy, mężczyźni rzadko kiedy wyrażają wprost, co czują. Najczęściej zdradza ich spojrzenie, ale także towarzysząca mu mimika twarzy. Gdy mężczyzna jest Tobą zainteresowany, jego mowa ciała mówi sama za siebie – uśmiecha się, ale nie jest to zwykły uśmiech. Czym się charakteryzuje ten konkretny i jak odczytać?

Można kolokwialnie powiedzieć, że uśmiech nie go nie opuszcza, a w towarzystwie kobiety, która skradła jego myśli, pojawia się i znika w niekontrolowany sposób, reagując na każdy jej gest i słowo w sposób instynktowny. W momencie, gdy na jego twarzy pojawia się uśmiech, oczy lekko się zwężają, nie przerywając kontaktu wzrokowego z wybranką. Jego uśmiech jest ciepły i kojący, a wzrok pełen zainteresowania, szczególnie podczas rozmowy. Kiedyś jedna starsza Pani powiedziała, że mężczyzna ma taki sam wzrok i wyraz twarzy, gdy dokona udanej transakcji biznesowej, ale patrząc na to obiektywnie, nie jest to powód do urazy. Mężczyzna z natury jest łowcą i jeśli znajdzie swój ideał kobiety, może czuć się, jakby wygrał nagrodę życia.

Prócz tego jego brwi unoszą się lekko. Ma to na celu rozszerzenie oczu i polepszeniu zasięgu wzroku. Jego nos, a szczególnie nozdrza mogą się rozszerzyć, a to może wystąpić w sytuacji stresowej, gdy mężczyzna szczególnie chce dobrze wypaść. Podnoszenie brwi w trakcie spotkania może więc świadczyć o zainteresowaniu w kierunku drugiej osoby.

 

Postawa ciała mężczyzny

Mowa ciała mężczyzny odzwierciedla się w dużej mierze w jego postawie. Na co warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? Na jego nogi. Jeśli rozszerza nogi, będąc w pozycji siedzącej, oznacza to, że chce pokazać swoją dominację i tym sposobem zwrócić uwagę kobiety na swoją władczą i pewną siebie osobę. Jeśli w czasie rozmowy, facet często pochyla się w Twoją stronę, oznacza to, że poszukuje bliższego kontaktu. Odwrotny manewr, czyli sztywna i wyprostowana postawa zdradza, że kobieta nie jest w kręgu jego zainteresowań.

 

Gesty, które mówią wiele w przypadku mowy ciała

Prócz mimiki twarzy i postawy, to czy mężczyzna jest zakochany, wyraża za pomocą gestów. Jego dłonie czy ramiona są kluczowym wyznacznikiem informacji, jakie wysyła w stronę kobiety.  Ponieważ mężczyźni są wzrokowcami, wiedzą jak ważny jest wygląd zewnętrzny. Chcąc przypodobać się kobiecie, mężczyzna chce wyglądać dobrze i pociągająco. W tym celu często za pomocą gestów poprawiają swój wygląd np. przez przeczesanie włosów, dotykanie policzka, pocieranie brody. Często mężczyzna wykonuje te ruchy nieświadomie, ale jego mowa ciała mówi sama za siebie, iż dana kobieta mu się podoba. Są to między innymi sygnały wysyłane przez zakochanego mężczyznę.

Mowę ciała mężczyzny można interpretować na wiele sposobów i właśnie gesty rąk, ramion i dłoni są tego idealnym przykładem. Niekiedy, gdy mężczyzna często przeczesuje swoje włosy, odchyla się lekko do tyłu, patrzy na Ciebie intensywnie i wypina klatkę piersiową, chce pokazać Ci, jak bardzo jest atrakcyjny i pełen pewności siebie. Nie upewnia się, że z jego wyglądem jest wszystko w porządku, a wręcz przeciwnie, pragnie byś i Ty to dostrzegła. Taki manewr mowy ciała mówi nam bardzo wiele o mężczyźnie.

Niekiedy zwiastuje zbyt wybujałe ego, albo naprawdę odzwierciedla świadomego i pewnego siebie mężczyznę, który wie, co ma kobiecie do zaoferowania i jest godzien jej zainteresowania. Wróćmy jeszcze do męskich dłoni. Jeśli będą ułożone swobodnie na kolanach lub na stole, oznacza to, że ze swojej strony jest szczery i otwarty na pogłębienie znajomości. Zaciśnięte pięści i spięte całe ciało w Twojej obecności mogą świadczyć o zniecierpliwieniu i sygnalizować “postawę zamkniętą”.

miłe gesty zakochanego mężczyzny

Jakie są więc główne sygnały świadczące o tym, że facet jest zakochany?

Oznaki, że facet coś do Ciebie czuje, mogą być różne, zakochanego mężczyznę jednak bardzo łatwo jest rozpoznać. Wśród najczęściej dawanych sygnałów znajdują się między innymi:

  • skracanie dystansu – zakochany mężczyzna z pewnością zadba o stopniowe skracanie dystansu między wami, zanim powie Ci, co tak naprawdę czuje. Jeżeli zauważyłaś, że Twój kolega podczas rozmowy coraz bardziej przybliża się do Ciebie, szuka kontaktu fizycznego nawet poprzez muśnięcie dłoni – coś może w tym być ;).
  • „maślane oczy” – czy słyszałaś kiedyś takie określenie? Jeśli tak, doskonale wiesz, o czym mówię. Zakochany facet bacznie obserwuje kobietę, która zrobiła na nim takie wrażenie. Bardzo często zdarza się jednak tak, że gdy ona odwzajemni spojrzenie wielu mężczyzn, po prostu ucieka wzrokiem. Patrząc w oczy swojej wybranki, jego oczy lekko się zwężają i sprawiają wrażenie „świecących” i niezwykle wesołych.
  • kiedy się spotykacie, masz wrażenie, że jego zachowanie jest nieco nerwowe. Pocą mu się ręce, nerwowo wierci się na krześle lub nerwowo się uśmiecha. Świadczy to o tym, że chce wypaść jak najlepiej – stąd ten stres.
  • zachowuje się, jakby chciał podarować Ci gwiazdkę z nieba. Zakochany mężczyzna chciałby obdarować kobietę wszystkim, czego pragnie.
  • chce wzbudzić Twoje zainteresowanie, pragnie dowiedzieć się na Twój temat jak najwiecej.
  • często pojawia się „przypadkiem w miejscach, w których akurat jesteś. Idziesz na imprezę a tu nagle niespodzianka – facet zjawia się dokładnie w tym samym miejscu. Przypadek? Nie sądzę – to oznaki zakochania ;).

 

Mowa ciała mężczyzny w praktyce

Skoro teorię mamy już opanowaną i wiemy jak ważne, w mowie ciała mężczyzn są oczy, dłonie, usta, ręce i gesty, warto przyswoić sobie jak może to wyglądać w praktyce. Oto kilka sytuacji, które zawierają powyższą listę męskich sygnałów, informujących, że jest zainteresowany daną kobietą.

Szuka każdej, nawet najmniejszej sposobności, by z Tobą porozmawiać i być blisko.

Wiąże się to także z “przypadkowymi” spotkaniami i “nieumyślnym” dotykiem dłoni, gdy przykładowo podaje Ci coś do picia. W ten sposób mężczyzna szuka z Tobą, choć drobnego kontaktu fizycznego.

Wodzi wzrokiem, po całej Twojej twarzy

Do takiego stopnia, że niekiedy masz wrażenie, że Cię nie słucha. Prawdopodobnie Cię słyszy, bądź w pełni dociera, do niego co mówisz, ale jest tak pochłonięty analizowaniem Twoich idealnych rysów, że nie może oderwać od nich wzroku. Jego zainteresowanie skupiło się teraz na Twojej „idealności”. Ma rozszerzone źrenice i „śmiejące” oczy. Na Twój widok jest radosny i chętnie podejmuje kontakt.

Jeśli uparcie bawi się telefonem lub kluczami w Twojej obecności, oznacza, że jest poddenerwowany spotkaniem, bo zależy mu na waszej relacji.

Mowa ciała mężczyzny w takim przypadku może być jeszcze bardziej widoczna i ma znaczenie, dlatego warto skupić się na każdym geście, który zdradza, co w danej chwili czuje mężczyzna.

Szarmanckie gesty, jakie wykonuje zakochany mężczyzna

Jeśli mężczyzna pamięta, by otworzyć Ci drzwi, czy przepuścić Cię przodem, nie tylko oznacza, że jest dobrze wychowany. Świadczy to także o tym, że pragnie Cię traktować wyjątkowo. Jeśli dana kobieta jest dla niego niczym koleżanka czy siostra, będzie traktował ją na równi ze sobą, nie przywiązując wagi do tego, by czuła się jak księżniczka.

Jeśli mężczyzna odgarnia włosy z Twojego policzka utrzymując kontakt wzrokowy, albo zdejmuje okruszek z ubrania, możesz tryumfować. Jest to gest poświadczający o jego niemal 100% zainteresowaniu Twoją osobą. 

Jest pomocny – słysząc, że masz jakiś problem, momentalnie proponuje swoją pomoc?

Prawdopodobnie nie może doczekać się waszego kolejnego spotkania i rozmowy.

Pyta o Ciebie waszych znajomych

Pogłębianie wiedzy o Twojej osobie, mówi jak bardzo, chce Cię poznać. Gdyby nie zależało mu na dalszej relacji, nie zaprzątałby sobie głowy informacjami na Twój temat.

 Chwali Cię i komplementuje

Jest to najważniejszy z wszystkich gestów, jakie wysyła mężczyzna. Przyjmij szczere pochwały i zapamiętaj, co w szczególności go w Tobie ujęło.

Te niewerbalne sygnały ujęte w codziennych sytuacjach i skierowane w Twoim kierunku mówią jedno: “Podobasz mi się”.

zachowanie zakochanego mężczyzny

Margines błędu

Mowy ciała mężczyzn nie da się sfałszować. Są to gesty, mimika, postawa i ruchy niewerbalne, które są mocno zakorzenione w naszym umyśle i podświadomości. Co chwila wysyłamy niezliczoną ilość sygnałów, które zastępują słowa. Jeśli chcesz więc poznać co mężczyzna myśli na Twój temat i czy jest Tobą zainteresowany, uważnie go obserwuj.

Czy można źle odczytać mowę ciała mężczyzny?

Każdy ruch ma znaczenie, ale ważna jest także dobra interpretacja mowy ciała mężczyzny. Powyższe wskazówki to wzorce, które są charakterystyczne dla gatunku męskiego, ale do tego musisz także doliczyć charakter. Niektórzy mężczyźni są tak towarzyscy i przyjacielscy, że większość tych gestów  będą wysyłać na widok każdej kobiety, ale nie z myślą o szczególnej adoracji czy zachęcając do jednorazowej przygody.

Po czym poznać, że faktycznie jest Tobą zainteresowany? Charakter i usposobienie jest pewnym marginesem błędu interpretacji mowy ciała mężczyzn, który koniecznie musisz uwzględnić. W przeciwnym razie możesz nie tylko poczuć się zawiedziona, ale i zraniona. Dobrą wiadomością jest fakt, że jeśli mężczyzna jest zainteresowany kobietą, to powyższe niewerbalne sygnały i jego mowa ciała będzie trwać przez długi czas. Nie wyciągaj więc pochopnie wniosków już po pierwszej czy drugiej randce. Obserwuj go uważnie, a po czasie nie będziesz mieć żadnych złudzeń, że jest w Tobie zakochany po uszy.

Comments

comments

You Might Also Like