Inspiracje

Modne i ponadczasowe nakrycia stołu

Nakrycie stołu zwykle kojarzy się z wykorzystaniem eleganckiej zastawy oraz sztućców wykonanych ze stali nierdzewnej lub bardziej szlachetnego srebra. Jednak o stylowym nakryciu stołu przesądzają dodatki, dzięki którym nawet prosta biała zastawa może zyskać na wartości.

Metalowe dodatki na stole

Nakrycia stołu (https://decoratore.pl/pl/c/Nakrycie-Stolu/94) wykorzystują różne elementy, które powinny tworzyć spójną całość. Obok zastawy z delikatnymi zdobieniami na stołach pojawiają się również szklane dodatki – karafki na napoje, szklanki czy kieliszki na alkohole. Wszystkie wspomniane elementy są zwykle proste w kształcie. Natomiast można je łączyć z elementami wykonanymi z niklowanego metalu, dzięki czemu nakrycia stołu stają się bardziej nowoczesne. Warto zatem sięgnąć po idealnie okrągłą lub kwadratową metalową tacę z niewysokim brzegiem wykonanym z regularnego łańcuszka o dużych oczkach. Zamiast dzbanka z przezroczystego szkła warto postawić na dzbanek z metalizowaną górą. Podobny efekt łączenia przezroczystego szkła i metalu wykorzystuje się np. w paterach na ciasto. Wówczas metalowy dół łączy się z przezroczystą szklaną górą. Szkło i metal mogą się pojawiać także w cukiernicach, w których szklane doły wykorzystują powracający do łask kryształ.

Kwiaty i owoce

W 2016 roku modna jest natura. Wszystko co związane z naturalnością i prostotą. Na stołach bardzo mile widziane są zatem naturalne dodatki, takie jak kwiaty, owoce itp. Odpowiednie kompozycje kwiatowe dopasują się do każdego wystroju wnętrza i do przeróżnych obrusów czy serwetek. Tego typu ozdoby umilają atmosferę, dodają gracji i szyku podczas spotkania ze znajomymi czy przy rodzinnym obiedzie. Kwiaty wywołują w nas miłe odczucia, przywołują wspomnienia rodzinnego ciepła i spokoju. Oczywiście nie muszą być to duże bukiety, czasem nawet jeden kwiatek, zmienia wystrój i charakter całego przyjęcia na sympatyczniejszy.

Comments

comments

You Might Also Like